Nie da się ukryć, że niektóre perfumy cieszą się znacznie większą popularnością od innych. Na podstawie upodobań klientek perfumerii stworzono ranking najchętniej kupowanych perfum wszech czasów. Które zapachy się w nim znalazły?

Listę najpopularniejszych perfum otwiera legendarne już Chanel no. 5. Zapach po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży w 1921 r. i od tego czasu jego popularność utrzymuje się na jednakowo wysokim poziomie. To niekwestionowany lider wśród ulubionych zapachów kobiet.

W pierwszej trójce rankingu uplasowały się jeszcze Shalimar od Guerlain oraz L’Air du Temps by Nina Ricci. Na liście najchętniej kupowanych perfum pojawiły się ponadto między innymi Joy by Jean Patou. Najmłodsze perfumy, które znalazły się w gronie najpopularniejszych zapachów to J’Adore od Diora dostępne na rynku od zaledwie 14 lat.

Okazuje się więc, że największym zainteresowaniem wśród kobiet cieszą się klasyczne, dobrze znane zapachy. Większość z nich jest na rynku już od kilkudziesięciu lat, a mimo tego ich popularność nie słabnie. W niektórych przypadkach odnotowano wprawdzie niewielki spadek sprzedaży na przestrzeni lat, jednak teraz wszystkie te perfumy zaliczają swój come back.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz