Pielęgnacja dziecięcej skóry to bardzo złożone zagadnienie. Już w pierwszych miesiącach życia dziecka powinniśmy sięgać po odpowiednio dobrane kosmetyki. O czym warto pamiętać, gdy wybierzemy się na zakupy do drogerii?

Podstawa to dobieranie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla dzieci. O ile w przypadku kilkulatków sporadyczne używanie kosmetyków dla dorosłych nie powinno sprawiać większych problemów, o tyle w przypadku kilkumiesięcznego malucha może się to skończyć poważnym podrażnieniem skóry.

Należy zwrócić uwagę na to, by kosmetyki, które kupujemy z myślą o dzieciach miały neutralne pH. Nie musimy wczytywać się w ich skład. Wystarczy kierować się jedną, prostą zasadą – im mniej składników, tym lepiej. Dobre kosmetyki dla dzieci nie powinny zawierać barwników, dodatków zapachowych, ani substancji spieniających.

 

Na opakowaniach znajdziemy także informacje o badaniach, które przeszły kosmetyki i atestach, które im przyznano. Do najważniejszych należą atesty przyznawane przez Instytut Matki i Dziecka czy Centrum Zdrowia Dziecka. Jeśli znajdziesz na opakowaniu kosmetyku informację o tym, że udało mu się uzyskać taki atest, z powodzeniem możesz kupić go z myślą o swoim dziecku.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz