Zdecydowana większość kobiet nie wyobraża sobie dnia bez nałożenia na skórę chociażby zestawu najprostszych kosmetyków pielęgnacyjnych. W przypadku pań ze skłonnością do alergii nie jest to niestety tak proste.

 

Najlepszym rozwiązaniem w ich przypadku jest dobór sprawdzonych, bezpiecznych kosmetyków, które nie będą ich uczulały. Można zrobić to metodą prób i błędów, można też korzystać z porad koleżanek z podobną cerą, internautek dzielącą się swoją wiedzą na forach, czy też profesjonalnej kosmetyczki.

 

Zanim zdecydujemy się na włączenie do swojej kolekcji nowego kosmetyku, powinniśmy starannie zapoznać się z jego składem. Obowiązuje zasada – im krótszy, tym lepszy. Zanim nałożymy kosmetyk na twarz, czy całe ciało, warto przetestować go na niewielkim, niewidocznym fragmencie skóry. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, nie będzie to aż tak problematyczne.

 

Musimy mieć na uwadze także to, że producenci raz na jakiś czas mogą zmieniać skład swoich kosmetyków. Jeśli nie wprowadzamy żadnego nowego preparatu, a mimo tego nasza skóra reaguje alergią, najlepiej jest odstawić wszystkie kosmetyki. Później zaczynamy wprowadzać je stopniowo, jeden po drugim, co ułatwi nam wyłonienie winowajcy.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

1 Comment

Dodaj komentarz