Nadchodzi lato, a to oznacza, że potrzeby naszej skóry będą nieco inne niż dotychczas. O czym warto pamiętać, by jesienią wyglądać równie dobrze jak teraz?

Podstawa to stosowanie filtrów. Modę na intensywną opaleniznę już dawno mamy za sobą. Teraz znacznie bardziej trendy jest naturalna i przede wszystkim zdrowa skóra. W związku z tym nie powinniśmy zbyt długo wylegiwać się na słońcu, nawet jeśli sprawia nam to przyjemność. Zamiast tego przed wyjściem z domu powinniśmy nakładać na twarz i odkryte części ciała filtr o odpowiedniej mocy, który uchroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Kolejna ważna zasada to regularne nawilżanie skóry. Latem jest ona szczególnie narażona na odwodnienie i przesuszenie, a stąd już krótka droga do przyspieszonego procesu starzenia. Aby tego uniknąć i nie zafundować sobie kilku dodatkowych zmarszczek w czasie jednego lata, pamiętajmy o tym, by dwa razy dziennie stosować dobry krem nawilżający.

Latem nie powinniśmy też przesadzać z kolorowym makijażem. W czasie upalnej pogody nasza skóra zwyczajnie dusi się pod grubą warstwą makijażu. Zamiast podkładu nakładajmy więc lekki krem tonujący, szminki zastąpmy błyszczykami, a ciemne cienie do powiek zarezerwujmy sobie wyłącznie na wieczorne wyjścia.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz