Wraz z nadejściem wiosny bardzo często zaczynamy intensywniej myśleć o swoim wyglądzie. Podejmujemy kolejne postanowienia i wyrzeczenia, których efekty rzadko są zadowalające. Co zrobić, by w tym roku było inaczej? Przygotować odpowiedni plan!

Przede wszystkim należy zdecydować, co chcielibyśmy poprawić w swoim wyglądzie w pierwszej kolejności. Z pewnością jest jakiś defekt, który jest przyczyną naszych kompleksów. Zamiast więc zakładać ogólnie „Będę bardziej o siebie dbać”, przygotuj konkretny cel, na przykład „Pozbędę się cellulitu”.

Kiedy wiesz już, co chcesz osiągnąć, musisz jeszcze zastanowić się, w jaki sposób to zrobisz. W przypadku cellulitu niezbędne jest działanie na kilku frontach. Trzeba stosować odpowiednie kosmetyki, masaże i wprowadzić zmiany do swojej diety. W większości przypadków kompleksowe działanie jest kluczem do sukcesu.

Kolejny krok to przygotowanie tabelki, w której będziemy odznaczać swoje postępy. W walce z kompleksami najważniejsza jest punktualność. Każdego wieczoru warto usiąść i zastanowić się, co zrobiliśmy, by przybliżyć się do upragnionego celu. Można też zastosować system małych nagród. Przykładowo, za miesiąc regularnego stosowanie balsamu antycellulitowego należy się nam jakiś nowy kosmetyk.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

1 Comment

  • Annaanka pisze:

    Ja tam zamiast odchudzania sie i cellulitu to zaczęłabym od zadbania o kondycję:) Mój kardiolog ostatnio fajnie powiedział, że jak się więcej poruszam, mniej słodyczy będę jeść i mnie trybu siedzącego na 4 literach prowadzić, to nie tylko schudnę na wiosnę, ale i się lepiej poczuję.:)

Dodaj komentarz