O ile milusińskiego łatwo przekonać, do codziennej kąpieli, o tyle trudniejszym zadaniem jest, zmuszenie go do regularnego mycia zębów. Wiedzą o tym, przede wszystkim rodzice dzieci najmłodszych, z którymi toczą oni prawdziwe boje, o tą właśnie czynność. Jednakże, wystarczy jedna, przemyślana wizyta w dobrej drogerii, po to, aby mycie zębów z koszmaru, przerodziło się w miłą i sympatyczną czynność.
Otóż, odwiedzając sklepy z kosmetykami, powinniśmy udać się na dział, poświęcony naszym dzieciom. Tam do naszej dyspozycji, prócz ładnie pachnących i wyglądających płynów  do kąpieli czy kolorowych mydełek, znajdują się także specjalne pasty do zębów dla dzieci.  Pasty te charakteryzują się przede wszystkim, bardzo miłym zapachem ale nie jest to oczywiście jedyny ich atut. Pasty do zębów dla naszych milusińskich, to pasty smakowe. Są one przeważnie słodkie lub o smaku owocowym. Ponadto tego typu kosmetyki, są zazwyczaj pakowane, w bardzo kolorowe, przyciągające uwagę dziecka pojemniki. Dzięki temu, maluch jeszcze chętniej będzie sięgał po pastę i mył swoje ząbki.
Jednakże do tego, aby nasza pociecha naprawdę chętnie myła ząbki, prócz pasty potrzebna jest też odpowiednia „oprawa”. Każda, dobrze prosperująca drogeria, posiada w swoim asortymencie także kolorowe szczoteczki do zębów. Często są to szczoteczki, z podobizną ulubionych postaci bajkowych. Niekiedy są to też, przyciągające uwagę dzieciaków, szczoteczki elektryczne. Ich przyjemne kolory – to również ogromny plus.
Dodatkowo, powinniśmy wyposażyć się w jak najbardziej atrakcyjny kubeczek do akcesoriów typu pasta i szczoteczka. Kubeczek powinien być także jak najbardziej kolorowy. Można pokusić się, o kupno kubeczka, z uchem w kształcie kwiatka lub o kubeczek, z wizerunkiem wybranej postaci bajkowej.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz