Każda kobieta chce jak najdłużej zachować młody, piękny wygląd. Jednym z najprostszych sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest regularne stosowanie filtrów do twarzy. Kiedy warto po nie sięgnąć? Dlaczego nakładanie filtrów jest tak ważne?

Wbrew pozorom słońce oddziałuje na naszą skórę nie tylko w czasie słonecznych, upalnych dni. Praktycznie zawsze, kiedy jesteśmy na dworze promienie słoneczne w mniejszym lub większym stopniu działają na naszą skórę. Oznacza to, że zawsze kiedy wychodzimy z domu w ciągu dnia powinniśmy zadbać o zabezpieczenie filtrem.

Szkody, które może wyrządzić naszej skórze słońce są bardzo poważne i nieodwracalne. Promienie słoneczne powodują przyspieszone starzenie się skóry. Co więcej, wystawiając się na bezpośrednie działanie słońca zwiększamy także ryzyko wystąpienia raka skóra.

Jakie filtry wybierać? Najlepiej jak najsilniejsze. Im jaśniejsza mamy cerę, tym staranniej powinniśmy ją zabezpieczać. Filtry powinny także być fotostabilne, co oznacza, że ich skuteczność nie powinna maleć pod wpływem działania słońca. W sklepach znajdziemy mnóstwo kosmetyków zawierających filtry, jednak aby zapewnić sobie naprawdę skuteczną ochronę, powinniśmy wybierać te specjalistyczne, w przypadku których ochrona przed słońcem jest podstawową, a nie dodatkową rolą.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz