Historia marki Max Factor należy do najciekawszych w całej branży. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że założyciel tej słynnej marki nazywał się Maksymilian Faktorowicz i pochodził z Polski.

Założyciel Max Factor sam stworzył wiele produktów, które obecnie są dostępne w ofercie firmy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to właśnie jemu zawdzięczamy pierwszy podkład w płynie, czy sztuczne rzęsy. Marka Max Factor jako pierwsza wprowadziła je do sprzedaży i skutecznie wypromowała. Factorowi zawdzięczamy również wiele współczesnych technik charakteryzacji i nakładania kosmetyków.

Obecnie kosmetyki Max Factor są powszechnie dostępne na całym świecie. Korzystają z nich nie tylko indywidualni użytkownicy, ale i profesjonalni wizażyści, co stanowi najlepsze potwierdzenie ich wysokiej jakości i niezawodności. Nawet profesjonalne gwiazdy filmowe oficjalnie przyznają, że lubią ich używać.

Do najbardziej znanych produktów Max Factor należą wodoodporna mascara Water Resistant Mascara oraz odporna na ścieranie szminka Long Lasting Lipstic. Są jednak i mniej znane kosmetyki, które produkuje – ciekawostką szminek Max Factor używali do kamuflażu amerykańscy żołnierze.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz