Kiedy na skórze pojawia się wysypka lub podrażnienie, zwykle winą za nie obarcza się źle dobrane kosmetyki. Aby określić, który z preparatów powoduje uczulenie, trzeba przeprowadzić małe dochodzenie.

 

Najpierw dobrze jest zastanowić się, czy w ostatnim czasie używaliśmy jakichś nowych kosmetyków. Osoby ze skórą skłonną do alergii w każdym przypadku przed zastosowaniem nowego kosmetyku powinny przeprowadzić test alergiczny. W tym celu należy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na fragment skóry i odczekać dobę. Niestety, dla wielu osób wizja przetestowania nowego kosmetyku jest na tyle kusząca, że zapominają o tej regule, co często kończy się uczuleniem.

 

Jeśli w ostatnim czasie nie używaliśmy żadnego nowego preparatu, być może zmienił się skład któregoś z tych, których używaliśmy do tej pory. Aby znaleźć winowajcę, najlepiej jest odstawić wszystkie kosmetyki, a następnie znów zacząć ich używać, wprowadzając kolejne produkty z około tygodniową przerwą.

 

Warto też zdawać sobie sprawę, że niektóre kosmetyki powodują alergie o wiele częściej od innych. Do tych, które uczulają najczęściej należą między innymi perfumy, dezodoranty, wody po goleniu, cienie do powiek, kremy oraz toniki.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.