W okresie jesienno-zimowym nasza skóra potrzebuje szczególnie troskliwej pielęgnacji. Niskie temperatury i wiatr sprawiają, że może być napięta i przesuszona. Co zrobić, aby uniknąć takiego efektu?

Najważniejsze jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Podstawa to dobry krem do twarzy i krem do rąk, które będą odpowiadały za dobre nawilżenie skóry. Krem należy nakładać rano i wieczorem oraz przed każdym wyjściem z domu.

Jeśli skóra mimo wszystko będzie przesuszona, powinniśmy wytoczyć silniejsze działa. Na noc możemy nałożyć na twarz maseczkę o silnym działaniu nawilżającym i regeneracyjnym. Na ręce nakładamy natomiast grubą warstwę kremu i cienkie bawełniane rękawiczki, które będą sprzyjały jego wchłanianiu.

 

Pamiętajmy także o zabezpieczaniu ust przed chłodem. W sklepach dostępny jest szeroki wybór balsamów i pomadek, które nam to ułatwią. W żadnym wypadku nie należy oblizywać ust na mrozie, kiedy zapomnimy ich posmarować! Po powrocie do domu usta można posmarować cienką warstwą miodu, który ma właściwości regenerujące.

Wychodząc z domu nie zapominajmy o ciepłym ubraniu. Czapka i rękawiczki mogą uchronić delikatną skórę na uszach i dłoniach przed bolesnym odmrożeniem.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz