Wybór perfum dostępnych w sklepach jest obecnie naprawdę szeroki, nie oznacza to jednak, że dobór odpowiedniego zapachu dla siebie jest prostszy. Kierując się jednak kilkoma prostymi zasadami, znajdziemy najlepszy dla nas zapach o wiele szybciej.

 

Przede wszystkim warto przyswoić sobie podstawowy podział perfum. Zapachy damskie dzielą się na kwiatowe, drzewne, zielone, orientalne oraz owocowe. Perfumy kwiatowe są zdecydowanie najbardziej rozpowszechnione. Perfumy owocowe są lekkie i orzeźwiające. Zapachy orientalne są zdecydowanie cięższe i silnie oddziałują na zmysły. Rodzina perfum zielonych jest lekka i świeża, idealna dla osób aktywnych. Perfumy drzewne są ciepłe i bogate, przyjemnie otaczają swoim zapachem.

 

Oczywiście zdarzają się też perfumy, które powstają w wyniku połączenia kilku zapachów z różnych rodzin. Zależnie od roli, w jakiej występują, wyróżniamy trzy nuty zapachowe. Nuta głowy jest wyczuwalna zaraz po otwarciu flakonika. Na jej podstawie dokonujemy zwykle wstępnej oceny perfum i decydujemy, czy nam się podobają. Nuta serca jest najbardziej trwała. Zwykle można wyczuć ją jeszcze godzinę, czy dwie po rozpyleniu zapachu. Nuta bazy tworzy tło dla pozostałych nut. Jest słabo wyczuwalna, ale w dużej mierze wpływa na ostatecznych zapach perfum.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.

Previous Post
«