Spoglądając na ceny kosmetyków w drogeriach, często zastanawiamy się, czy drogie, markowe kosmetyki są rzeczywiście lepsze. Chcemy oszczędzać, a jednocześnie nie chcemy, by nasza uroda na tym ucierpiała. Czy to możliwe?

 

Oczywiście, ale pod warunkiem, że będziemy oszczędzać rozsądnie. Już na początku trzeba sobie uświadomić, że nie w każdym przypadku zakup tańszych odpowiedników jest rozsądną, opłacalną decyzją. Nie warto oszczędzać chociażby na kredkach do oczu, czy perfumach. To produkty, których jakość, intensywność i wydajność rekompensują nam ich wyższą cenę.

 

Gdzie w takim razie powinniśmy szukać oszczędności? Chociażby przy zakupie tuszu do rzęs. Często okazuje się, że drogie, markowe tusze swoimi właściwościami nie przewyższają kosmetyków z niższej półki. Poza tym tusz to jeden z tych kosmetyków, które najszybciej się starzeją, tym bardziej więc nie warto inwestować w niego fortuny, jeśli za kilka miesięcy będziemy musiały kupić nowe opakowanie.

 

Nie warto kupować także drogich błyszczyków czy kosmetyków pielęgnacyjnych do ust. Te tańsze dają równie dobry efekt. Wystarczy przetestować kilka produktów tego rodzaju dostępnych w sklepach, a z pewnością znajdziesz taki, który przypadnie Ci do gustu, nie wydając przy tym fortuny.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.