Wybierając kosmetyki dla naszych pociech musimy być szczególnie ostrożni. Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa i wymaga starannej troski. Na co zwracać szczególną uwagę?

W przypadku najmłodszych dzieci powinno się ograniczać ilość stosowanych kosmetyków do niezbędnego minimum. W pierwszej dziecięcej kosmetyczce powinny się znaleźć podstawowe środki myjące i krem do pielęgnacji pupy. Po inne kosmetyki sięgamy tylko w szczególnych przypadkach.

Aby mieć pewność, że kosmetyki, których używamy nie podrażnią dziecka, najlepiej wybierać te przeznaczone specjalnie dla niemowląt. Najbezpieczniejsze są te, które nie mają zapachu.

Wskazaniem do sięgnięcia po dodatkowe kosmetyki jest na przykład nadmierne przesuszenie skóry. W takim przypadku niezbędny może okazać się krem nawilżający lub oliwka.

Wychodząc z dzieckiem na dwór należy pamiętać o zabezpieczeniu jego skóry dobrym kremem z filtrem. To szczególnie ważne w warunkach intensywnego nasłonecznienia, jednak w pochmurne wiosenne i letnie dni także dobrze jest o tym pamiętać. Zimą należy natomiast zaopatrzyć się w natłuszczający krem chroniący przed szkodliwym wpływem zimna, stworzony specjalnie z myślą o dzieciach.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.