W kupowaniu kosmetyków najważniejszy jest umiar. Teoretycznie wszystkie kobiety zdają sobie z tego sprawę, w praktyce różnie z tym bywa. Warto więc przyswoić sobie kilka zasad, które pomogą nam uchronić swoją kosmetyczkę przed pękaniem w szwach.

Przede wszystkim należy zastanowić się, które kosmetyki są nam niezbędne do codziennej pielęgnacji i makijażu. Jeśli mamy kupić dany produkt tylko dlatego, że ładnie pachnie albo dlatego, że wszystkie nasze koleżanki go używają, powinniśmy jeszcze raz zastanowić się, czy faktycznie go potrzebujemy i czy będziemy go używać.

Drugi krok to zrobienie porządku w swoich kosmetykach. W ten sposób szybko zorientujemy się, czego mamy za dużo. Posiadanie trzydziestu lakierów do paznokci podczas gdy manicure wykonujemy zaledwie kilka razy w miesiącu naprawdę nie jest niezbędne. Sprawdzamy więc, których produktów nie musimy kupować w najbliższym czasie. Pozbywamy się również tych, które są przeterminowane.

Wybierając się na zakupy do drogerii, również musimy zachować rozsądek. Najlepiej jest wprowadzić zasadę, że możemy kupić nowy kosmetyk dopiero wtedy, gdy zużyjemy do końca inny tego samego rodzaju. W ten sposób unikniemy ryzyka przepełnienia łazienki żelami pod prysznic, czy kosmetyczki cieniami do powiek.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz