Kosmetyki, a AZS

02/08/2012

Atopowe zapalenie skóry to coraz powszechniejsze schorzenie. Nieleczone potrafi bardzo skutecznie uprzykrzać życie. W leczeniu AZS dużą rolę odgrywa dobór odpowiednich kosmetyków.

 

Chociaż jeszcze kilka lat temu było tu dość powszechne, dziś wiemy już, że nie powinno się zbyt często używać maści sterydowych. Ze względu na szereg skutków ubocznych związanych z ich stosowaniem, maści sterydowe należy traktować jako ostateczność. Obecnie mamy do dyspozycji szereg łagodniejszych kosmetyków, które znacznie lepiej sprawdzają się przy pielęgnacji skóry z AZS.

 

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w balsamy łagodzące świąd. Najlepiej jeśli będą to lekkie, dość rzadkie balsamy, które łatwo rozprowadzić na skórze. Dzięki temu ich aplikacja będzie bezproblemowa, a wchłanianie skuteczniejsze.

 

Do mycia należy stosować delikatne kosmetyki, nie zawierające w swoim składzie SLS. Najlepiej szukać ich na półkach z kosmetykami dla dzieci. Ważne, by kosmetyki stosowane przez osoby cierpiące na AZS nie miały w składzie również parafiny. To składnik, który niepotrzebnie obciąża konsystencję kosmetyku i może powodować zatykanie porów, a tym samym pogłębianie się zmian na skórze.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.