Osoby, które zmagają się z alergią skórną, często mają problem z doborem odpowiednich kosmetyków. Stosowanie zwykłych kremów, czy balsamów, zwykle kończy się swędzącą wysypką lub bolesnym podrażnieniem. Po jakie kosmetyki należy więc sięgać w takim przypadku?

 

Przede wszystkim po te stworzone specjalnie z myślą o alergikach. Zwykle określa się je jako hipoalergiczne, przeznaczone dla skóry wrażliwej lub dermokosmetyki. Ich składy są komponowane tak, by odpowiadać potrzebom nawet najbardziej wrażliwej cery, jednocześnie nie podrażniając jej.

 

Ważne, by kosmetyki, których używają alergicy nie zawierały w swoim składzie konserwantów, ani sztucznych dodatków poprawiających kolor, zapach lub konsystencję. Niestety w przypadku większości producentów dodawanie ich to powszechna praktyka – w końcu większość klientów w pierwszej kolejności zwraca uwagę właśnie na zapach, kolor, czy konsystencję kosmetyku.

 

Dbając o to, by kosmetyki nie powodowały alergii, nie wolno nam jednocześnie zapominać o specyficznych potrzebach naszej skóry. Należy zapewniać jej optymalne nawilżenie lub zmatowienie. Najlepszym wyborem wydają się więc być kosmetyki naturalne, przeznaczone dla konkretnego typu cery.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.

Previous Post
«