Skóra dzieci jest szczególnie wrażliwa, dlatego wymaga innej ochrony niż skóra dorosłych. Warto pamiętać o tym szczególnie latem, gdy ciało naszych pociech jest bardzo często wystawiane na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Dobry filtr przeciwsłoneczny to podstawowe wyposażenie każdej dziecięcej kosmetyczki.

 

Filtr, który kupujesz z myślą o dziecku powinien być przede wszystkim fotostabilny, co oznacza, że jego działanie nie powinno osłabiać się pod wpływem działania promieni słonecznych. Chociaż wydaje się to oczywiste, w praktyce nie wszystkie kosmetyki spełniają ten warunek.

 

Kosmetyki przeciwsłoneczne, które kupujesz z myślą o dzieciach powinny mieć także wysoki filtr. SPF 25 to minimum, ale jeszcze lepiej, jeśli sięgniesz po SPF 50. W ten sposób będziesz mieć pewność, że delikatna skóra Twojego dziecka rzeczywiście będzie dobrze chroniona.

 

Jeśli planujecie pobyt nad jeziorem lub nad morzem, wybierz wodoodporne kosmetyki do opalania. Pamiętaj jednak, że mimo iż są odporne na działanie wody, należy ponownie je aplikować po każdej kąpieli.

 

Na rynku są dostępne kosmetyki do opalania stworzone z myślą o dzieciach. Oprócz skutecznej ochrony charakteryzują się one zwykle wesołym kolorem lub apetycznym zapachem, który przypadnie do gustu każdemu maluchowi.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.