Jesienią i zimą bardziej niż zwykle powinniśmy dbać o stan swoich ust. Ich skóra pod wpływem chłodu i wiatru szybko staje się przesuszona. Jeśli nie będziemy jej odpowiednio często nawilżać, usta spierzchną i pojawią się na nich bolesne pęknięcia. Aby temu zapobiegać, już zawczasu dobrze jest zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków do jesiennej pielęgnacji ust.

W zestawie takim powinien znaleźć się przede wszystkim dobry balsam nawilżający. Najlepiej jeśli będzie bezbarwny. Dzięki temu w razie potrzeby będziemy mogli nałożyć na usta kolejną warstwę nawet bez użycia lusterka. Nie będziemy musieli przy tym zastanawiać się, czy kolor szminki dobrze komponuje się z pozostałymi elementami makijażu.

Oprócz balsamu warto mieć pod ręką również wazelinę. To najtańszy z kosmetyków do pielęgnacji ust. Zwróćmy uwagę na to, by nie miała zapachu, inaczej jej nakładanie na usta nie będzie zbyt przyjemne.

Zdarza się, że mimo troskliwej pielęgnacji nasze usta nie prezentują się zbyt dobrze. W takim przypadku dobrze jest posmarować je grubą warstwą miodu i zostawić na co najmniej kwadrans. Miód to naturalny kosmetyk o działaniu regenerującym, który szybko przywraca ustom ich dawną miękkość.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz