Kobiety cierpiące na alergie mają poważne problemy przy wykonywaniu makijażu. Wiele powszechnie stosowanych produktów wywołuje u nich silne uczulenie, co uniemożliwia ich stosowanie. Co uczula najczęściej?

Do najbardziej alergennych składników zawartych w kosmetykach należą pigmenty, które znajdziemy w cieniach do powiek, konturówkach i eye-linerach. Za uzyskanie koloru różowego i fioletowego odpowiada karmin. Kolor zielony uzyskują się poprzez wykorzystanie tlenku chromu, zaś brązowy – tlenku żelaza zanieczyszczonego niklem. Każda z tych substancji może być silnym alergenem. Jeśli po ich zastosowaniu zauważymy u siebie objawy alergii, powinniśmy zrezygnować z dalszego używania kosmetyków w danym kolorze.

Producenci kosmetyków dla alergików wykorzystują w swoich produktach naturalne pigmenty. Zdarza się, że one również są przyczyną uczulenia, jednak w ich przypadku ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znacznie mniejsze.

Należy się liczyć z tym, że kosmetyki hipoalergiczne w pewnym stopniu różnią się od tych tradycyjnych. Do dyspozycji alergików jest zwykle mniejszy zakres odcieni, nie są one również tak intensywne jak w zwykłych cieniach czy kredkach. Wszystko dlatego, że do ich produkcji wykorzystuje się substancje, przy których ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest najmniejsze.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz