Wiosna i lato to bardzo trudny okres dla alergików. Właśnie teraz pyli większość roślin powodujących uczulenia. Nawet regularnie przyjmowane leki nie zawsze są w stanie zapobiec kolejnym atakom. Warto więc nauczyć się łagodzić ich objawy, chociażby przez odpowiedni dobór kosmetyków.

Jednym z objawów alergii są łzawiące, piekące oczy. Aby zapobiec innym nieprzyjemnym objawom, dobrze jest zrezygnować ze stosowania na co dzień większości kosmetyków do makijażu oczu. Ograniczamy się do niezbędnego minimum, a więc delikatnego tuszu do rzęs. Jako że kosmetyki wodoodporne mają tendencję do uczulania, lepiej wybierać te zwykłe.

Jeśli nasza alergia objawia się podrażnieniem skóry w postaci wysypki lun pokrzywki, nie nakładajmy na nie żadnych kolorowych kosmetyków do makijażu. Zamiast tego powinniśmy stosować łagodzące kremy i balsamy, dzięki którym świąd będzie mniej uciążliwy.

W walce z przesuszoną skórą pomogą nam natomiast kosmetyki natłuszczające. Najlepiej wybierać takie, które jednocześnie głęboko nawilżają. Dzięki temu efekty ich stosowania będą dłużej odczuwalne.

Pamiętajmy też o stosowaniu kremów z filtrem. Intensywne promienie słoneczne mogą bardzo podrażniać naszą skórę i oczy.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz