Kolejna marka kosmetyków, z którą warto zapoznać się nieco bliżej to Lancome. Francuska firma ma w swojej ofercie luksusowe kosmetyki i perfumy, które słyną z wysokiej jakości.

W logo marki znajduje się róża i bynajmniej nie jest to przypadkowy symbol. Założyciel firmy Armand Petitjean zainspirował się spacerem po ogrodach różanych zamku Lancome. Zaczerpnął z tej wycieczki zarówno logo, jak i nazwę firmy.

Kolejną cechą charakterystyczną tej marki jest podpisywanie długich umów z modelkami. Przykładowo, Isabela Rosselini promowała kosmetyki Lancome swoją twarzą aż przez 14 lat. Teraz również firma pozostaje wierna wybranym modelkom i współpracuje z nimi przy wszystkich kampaniach reklamowych.

Początkowo przedsiębiorstwo specjalizowało się w produkcji perfum. Posiadało w swojej ofercie zaledwie pięć zapachów, jednak zainteresowanie, którym cieszyły się wśród klientów skłoniło właścicieli firmy do poszerzenia asortymentu. Bardzo ważnym etapem w jej rozwoju było wejście na rynek amerykański, które miało miejsce w latach 50tych.

Obecnie firma należy do najbardziej znanych i cenionych producentów kosmetyków na świecie. Wchodzi także w skład grupy L’Oreal, doskonale znanej wszystkim kobietom.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz