Chanel no. 5 to zdecydowanie jedne z najbardziej popularnych damskich perfum. Każda z pań z pewnością o nich słyszała, a wiele z nas miało okazję przetestować je osobiście. Co takiego ma w sobie ten niezwykły zapach, że mimo upływu lat wciąż cieszy się ogromną popularnością?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na zapach Chanel no. 5 składa się aż 80 różnych nut zapachowych. Znajdziemy wśród nich między innymi jaśmin, wanilię i olejek sandałowy, ale także cały wachlarz innych, mniej znanych zapachów.

Historia Chanel no. 5 jest bardzo długa. Po raz pierwszy zaprezentowano je w 1921 r., a więc prawie 100 lat temu. Trudno o jakikolwiek inny zapach, który po upływie tak długiego czasu wciąż pozostałby popularny.

Pierwsze flakony perfum zostały rozdane najbardziej zaufanym klientom marki Chanel. Dopiero rok później wprowadzono je do powszechnej sprzedaży. Dziś wciąż możemy ja kupić w niemal niezmienionej formie. Na przestrzeni lat zmieniała się jednie butelka, w której dostępne są te niezwykłe perfumy. Sam zapach pozostał niezmieniony. Chanel no.5 to jedne z najbardziej wyjątkowych perfum, które przez wiele kobiet wciąż uważane są za synonim luksusu i elegancji.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.