Problemem wielu kobiet – w bardzo różnym wieku – są rozszerzone, wyraźnie widoczne, pękające naczynka włosowate.  Popularnie mówi się o nich „pajączki”.  Uwidaczniają się one, głównie na skórze twarzy oraz na naszych nogach.  Tego typu defekt, psuje dobry nastrój każdej kobiecie. Jednakże istnieje, cała garść skutecznych sposobów na to, aby skutecznie pozbyć się „pajączków” raz na zawsze.
Skóra, ze skłonnościami do widocznych, zmian naczynek – szczególnie na nogach i twarzy – to najczęściej „cecha” dziedziczna. Jednakże dziedziczność, to nie jedyna przyczyna, pojawiania się tego typu problemów skórnych. Powodem ich pojawienia się, mogą być także niektóre dolegliwości zdrowotne takie jak: choroby układu krążenia oraz nadciśnienia. Na skórę, źle wpływają także opalanie, chodzenie na wysokich obcasach, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, praca stojąca oraz skłonność zakładania nogi na nogę.
Panie mające problemy z pękającymi naczynkami na nogach, powinny nosić przede wszystkim wygodne obuwie na niskim obcasie.
Dobre efekty przyniesie także, większa aktywność fizyczna, która wbrew pozorom nie zaszkodzi zmęczonym nogom. Innymi sposobami równie skutecznymi są również: fitness, więcej spacerów, unikanie sauny i gorących kąpieli. Dla osób z problemem „pajączków” zaleca się także, zdecydowaną zmianę jeśli chodzi o dietę. Należy spożywać więcej owoców oraz warzyw bogatych w witaminę C. Dodatkowo warto sięgnąć po preparaty zawierające taurynę. Na rynku dostępne są również liczne preparaty – kosmetyki (kremy), których zadaniem jest wzmacnianie kruchych naczynek i powodują, że widoczne pajączki stają się mniej widoczne. Środki te są dostępne bez recepty.
Doskonałym sposobem na usunięcie tego typu problemu, jest także zabieg laserowy. Za jego pomocą, dermatolog szybko i skutecznie pomoże nam, w pozbyciu się widocznych „pajączków” – zamykając szybko i precyzyjnie naczynka. Zaleca się, by zabiegi tego typu (laserowe) zostały wykonane jesienią. Zabiegu tego nie wolno wykonywać także, u kobiet w ciąży ani w przypadku, kiedy nasza skóra jest mocno podrażniona.
Inne dostępne sposoby na likwidację uciążliwych „pajączków” to także:

  • elektrokoagulacja czyli zamykanie naczynek z wykorzystaniem prądu;
  • zabiegi IPL czyli obkurczanie i likwidowanie pękających naczynek za pomocą wiązki światła o dużej intensywności.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz