Wykonanie poprawnego makijażu oczu nie jest proste. Dowody na to bardzo często można spotkać w swoim otoczeniu. Wiele pięknych kobiet zamiast podkreślać makijażem swoje atuty, zwyczajnie się nim szpeci. Jak uniknąć takiego efektu?

 

Podstawa to dobór odpowiednich kosmetyków. Jeśli chcemy używać cieni do powiek, przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w dobrą bazę pod cienie. Baza ułatwia rozprowadzanie cieni, wzmacnia ich kolor, zapobiega ścieraniu się i rolowaniu w załamaniach powieki. To kosmetyk, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać.

 

Dobór samych cieni to w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Najlepiej wybierać takie, z którymi najlepiej się nam pracuje. Wybór jest bardzo szeroki – cienie w kamieniu, sypkie, w kremie, w musie… Każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

 

Jeśli chodzi o kolorystykę cieni, można stworzyć o tym osobny artykuł. Jeśli mamy problemy z ich samodzielnym wyborem, warto pomyśleć o kupnie paletki stworzonej specjalnie z myślą o konkretnym typie urody, na przykład takiej służącej do wykonywania makijażu przy niebieskich oczach.

 

Dopełnieniem makijażu oczu jest kreska wykonana eye-linerem lub kredką. Jej wykonanie to w dużej mierze kwestia wprawy, warto więc poświęcić nieco czasu na ćwiczenia.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz