Staranny makijaż ust to akcent, który nadaje charakteru każdej stylizacji. Aby przyciągać wzrok perfekcyjnie umalowanymi ustami, przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki.

Podstawą pięknego wyglądu ust jest ich pielęgnacja. Wargi powinny być jędrne i nawilżone. Aby uzyskać taki efekt, powinniśmy regularnie stosować ochronne pomadki i balsamy. Jeśli skóra ust będzie przesuszona, o co nietrudno zimą, powinniśmy zafundować jej regeneracyjny okład z miodu. Efekty będą widoczne niemal natychmiast!

Zadbane usta zdecydowanie lepiej prezentują się przy makijażu. Kosmetyki, których użyjemy do makijażu powinny być dopasowane do efektu, który chcielibyśmy uzyskać. Na co dzień wystarczy nałożyć na wargi błyszczyk. Wybór jest naprawdę szeroki, począwszy od delikatnych bezbarwnych kosmetyków, aż po intensywnie koloryzujące, z błyszczącymi drobinkami.

Na wieczorne wyjścia warto pokusić się o mocniejszy makijaż ust. Do jego wykonania będziemy potrzebowały pomadki i konturówki. Jeśli chcemy optycznie powiększyć usta, obrysowujemy konturówką ich zewnętrzny kontur, a jeśli zależy nam na zmniejszeniu ich – wewnętrzny. Następnie nakładamy szminkę w kolorze dopasowanym do odcienia konturówki, a dla wzmocnienia efektu przezroczysty błyszczyk.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

1 Comment

  • Annaanka pisze:

    Z akcesoriów do wykonywania makijażu ust jak to tu nazwano, to ja sięgam głównie po kosmetyki http://allani.pl/wyszukaj/sephora – to dlatego, że są bardzo porządne wg mnie, sprawdzone no i mają „to coś” co sprawia, że szminka nie spływa z ust po 2 godzinach:)

Dodaj komentarz