Aby zminimalizować dolegliwości związane z alergią na kosmetyki, warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z działaniem naturalnych, powszechnie dostępnych składników. Wiele z nich z powodzeniem może zastąpić drogie kremy i maści, a jednocześnie są one znacznie łagodniejsze dla naszej skóry.

Sporo uwagi powinniśmy poświęcić przede wszystkim różnego rodzaju olejom. Oliwa z oliwek, czy olej kokosowy z powodzeniem zastępują kosmetyki kupowane w drogeriach. Doskonale odżywiają skórę, chroniąc ją przed nadmiernym przesuszeniem. Stanowią też doskonałą bazę do tworzenia innych kosmetyków, takich jak peelingi, czy maseczki.

Prawdziwą skarbnicę cennych składników stanowią też zioła. Warto zapoznać się bliżej z właściwościami rumianku, czy szałwii. Ratunkiem dla tych, którzy skarżą się na słabe włosy i paznokcie może się natomiast okazać wyciąg ze skrzypu polnego.

Lista roślin i naturalnych składników, które z powodzeniem może wykorzystywać przy codziennej pielęgnacji jest znacznie dłuższa. Pamiętajmy tylko o tym, by pozyskiwać je wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i dbać o ich wysoką jakość. W przeciwnym razie zamiast poprawić stan naszej skóry i załagodzić objawy alergii mogą je jeszcze bardziej zaostrzyć.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz