Depilacja to jeden z podstawowych zabiegów kosmetycznych, którym poddają się niemal wszystkie współczesne kobiety. Nie każda z nich zdaje sobie jednak sprawę, że zanim zdecydujemy się na depilację, musimy do niej odpowiednio przygotować naszą skórę.

 

Przed depilacją musisz sprawdzić stan swojej skóry. Nie zaleca się przeprowadzania tego zabiegu na skórze podrażnionej i suchej. W związku z tym nie powinno się zapominać o regularnym stosowaniu balsamów nawilżających lub oliwek, które odżywiają skórę i ułatwiają utrzymanie jej w dobrej kondycji.

 

Do depilacji najlepiej jest stosować łagodne kosmetyki, które nie wywołują podrażnień, czy pieczenia. Jeśli chcesz przetestować nowy środek, najpierw przeprowadź test, nakładając go na niewielki fragment skóry w mało widocznym miejscu. W ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki, gdyby okazało się, że kosmetyk Cię uczula.

 

Po depilacji nakładamy na skórę balsam łagodzący podrażnienia i spowalniający odrost włosów. Zwróć uwagę na to, by kosmetyki, których używasz nie zawierały w swoim składzie alkoholu, który może powodować dodatkowe podrażnienia. Warto pamiętać także o regularnym wykonywaniu peelingu, który usunie martwy naskórek i zapobiegnie wrastaniu włosów wgłąb skóry.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.