Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka z pewnością nie jest prosty. Asortyment dziecięcych kosmetyków dostępnych na rynku jest bardzo szeroki, co nie ułatwia zadania. Czym w takim razie należy się kierować, by mieć pewność, że kosmetyki, które wybraliśmy dla swoich dzieci rzeczywiście są najlepsze?

 

Podstawa to analiza składu kosmetyków Zasada jest prosta – im krótszy skład, tym lepiej. Dodatkowe składniki, dodawane w celu poprawy zapachu czy koloru produktu często wywołują uczulenia. Starajmy się zatem nie kupować oczami. Dobry kosmetyk ma być przede wszystkim skuteczny i bezpieczny dla malucha.

 

Warto zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki naturalne, opracowywane na bazie substancji pochodzenia naturalnego. Zwykle to one okazują się najbardziej przyjazne dzieciom. Oferta tego rodzaju kosmetyków dostępnych na rynku z dnia na dzień jest coraz szersza, jest więc w czym wybierać.

 

Pamiętajmy też o tym, by używać kosmetyków tylko wtedy, gdy naprawdę są potrzebne i nakładać je w rozsądnych ilościach. Przesada w tym względzie zazwyczaj przynosi więcej szkody niż pożytku. Nie dajmy się też zwariować i bardziej niż zapewnioniom producentów prezentowanym w reklamach zaufajmy własnej intuicji.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

1 Comment

  • Annaanka pisze:

    Dobrze jest jeszcze zwrócić się o pomoc w doborze kosmetyku do lekarza czy farmaceuty – zwłaszcza jeśli dziecko ma wrażliwą skórę, bo wtedy może okazać się że najlepsze będą nie kosmetyki drogeryjne ale tzw dermokosmetyki – dopasowane do typu skóry.
    Jak tutaj: http://sintiva.pl/kategoria/higiena-dzieci-i-niemowlat.

Dodaj komentarz