odziez fitnessAktywny tryb życia polegający na czynnym spędzaniu czasu wolnego, podobnie jak pasja związana z jakimś konkretnym sportem wiąże się przeważnie z zakupem kilku niezbędnych akcesoriów. Wśród nich znajduje się najczęściej specjalna odzież, która powoduje, że podczas wykonywania wysiłku, nasze ciało szybciej pozbywa się toksyn, a i jest w pewnym sensie zabezpieczone przed ewentualnymi szkodami. W sportach takich jak bieganie czy jazda na rowerze wykorzystywana jest odzież termoaktywna.

Latem może nas ona chronić przed przegrzaniem i zapewnia odpowiednią termoregulacją, natomiast zimą zapewnia ciepło. Podobnie działa odzież fitness, choć tu ważna jest nie tyle termoregulacja, co zapewnienie wygody i wytrzymałość materiału. Ćwiczenia typu fitness opierają się na wykonywaniu ich w różnych pozycjach, na przykład na leżąco, dlatego tak istotna jest swoboda ruchów, ale i pewność, że wszystkie części ciała są przykryte, co szczególnie dotyczy pań.

Odzież fitness nierzadko jest dość droga, ale wykonuje się ją z wytrzymałych mieszanek materiałów, które są przy okazji odporne na odbarwienia czy rozciąganie bądź kurczenie przy praniu. Kobiety szukające takiej odzieży często zwracają też uwagę na ich aspekt estetyczny. Takie ubrania muszą być więc nie tylko praktyczne, tak jak bielizna, ale i po prostu ładne.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.