Opisy perfum

19/08/2012

 Dobór ulubionego zapachu perfum jest bardzo subiektywny. To, co podoba się jednym, niekoniecznie musi przypaść do gustu innym. Co więcej, zapach perfum może rozwijać się na skórze w różny sposób, dlatego dobrze jest przetestować perfumy zanim je kupimy. Warto zapoznać się z opisem zapachu, który przygotował dla nas producent.

 

W opisach zwykle podaje się wiodące nuty zapachowe. Zapoznanie się z nimi daje nam pojęcie o tym, jakiego rodzaju zapachu możemy się spodziewać. W opisach często pojawiają się też ogólne określenia, takie jak zapach kwiatowy, świeży, czy orientalny.

 

W wielu przypadkach sam suchy opis nut zapachowych to za mało, by przekonać klientkę do zakupu. Producenci starają się więc tworzyć szersze, bardziej rozbudowane opisy, które oddziałują na wyobraźnię czytającego. Wskazują sytuacje, w których dane perfumy mogą się sprawdzić. Starają się określić charakter, a często nawet i wiek kobiety, dla której dany zapach będzie optymalny.

 

Staranna lektura opisów perfum pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na zakupy. Wchodząc do perfumerii, powinniśmy mieć już określoną listę zapachów, które chcielibyśmy przetestować. Warto pamiętać o zasadzie, zgodnie z którą przy pojedynczej wizycie w perfumerii nie powinno się wąchać więcej niż trzech różnych zapachów.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

1 Comment

  • Annaanka pisze:

    Całkiem fajne opisy perfum i informacje o perfumach można znaleźć na typowo modowych – i niekoniecznie sklepowych stronach, jak np luxlife.pl itp . Dobry opis w końcu zachęca nas do otworzenia flakonika i powąchania tego, co zamknięto w jego wnętrzu.

Dodaj komentarz