Jeśli do tej pory nie korzystałaś z kosmetyków przygotowywanych samodzielnie w domu, najwyższy czas to zmienić. Domowe kosmetyki są tanie, wydajne, łatwe w przygotowaniu, a do tego bardzo skuteczne. Najlepszym przykładem może tu być peeling kawowy.

 

Przygotowanie takiego peelingu jest banalnie proste. Potrzebny będzie nam dowolny żel do kąpieli, kawa, cukier lub sól oraz ulubione dodatki zapachowe. Kawę należy zaparzyć, zalewając ją niewielką ilością wody. Następnie usuwamy napar, a pozostałe fusy starannie łączymy z niewielką ilością żelu do kąpieli i pozostałymi składnikami. To wszystko! Peeling jest już gotowy do użycia.

 

Najlepiej stosować go w czasie kąpieli, aby zminimalizować obszar, który będzie pokryty fusami. Zwyczajnie nie da się tego uniknąć, na szczęście usuwanie fusów z prysznica czy z wanny nie jest zbyt kłopotliwe. Peeling wcieramy w skórę okrężnymi ruchami. Siła nacisku powinna być dostosowana do wrażliwości naszej skóry.

 

Regularnie stosowany peeling pomaga w usuwaniu zrogowaciałego naskórka, a tym samym wygładza skórę. Kofeina zawarta w kawie ma działanie antycellulitowe, sprzyjając zwalczaniu uciążliwej pomarańczowej skórki z ud i pośladków.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.