Perfumy, a wiek

09/04/2014

Wielu z nas, wchodząc do perfumerii dostaje zawrotów głowy. Wybór jednego zapachu spośród tysięcy dostępnych w sklepie z pewnością nie jest prostym zadaniem. W przypadku panów zwykle okazuje się ono jeszcze trudniejsze niż w przypadku płci pięknej. Poniżej kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne przy doborze zapachu.

Jednym z najważniejszych kryteriów, którymi warto się kierować przy doborze zapachu jest nasz wiek. Zapachy, które świetnie sprawdzają się w przypadku młodych mężczyzn, nie zawsze będą równie dobrym wyborem w przypadku dojrzałych panów i na odwrót.

Informację o tym, do jakiej grupy wiekowej jest kierowany konkretny zapach zwykle można znaleźć na opakowaniu perfum. Jeśli nie odnajdziemy na niej takiej wzmianki, dobrze jest kierować się ogólnymi wskazówkami.
Zgodnie z nimi świeże, cytrusowe zapachy najlepiej się sprawdzają w przypadku młodych mężczyzn. Z myślą o starszych zwykle komponuje się cięższe zapachy, a więc te drzewne i korzenne.

Z drugiej strony, należy mieć na uwadze, że są to jedynie ogólne wskazówki. Jeśli podoba się nam zapach, który zgodnie z zaleceniami producenta jest kierowany do innej grupy wiekowej, nic nie stoi na przeszkodzie, by go po prostu kupić.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz

Previous Post
«