Niemal każda kobieta twierdzi, że nie potrafi wyjść z domu bez skropienia się ulubionymi perfumami. Z drugiej strony tylko co dziesiąta kobieta potrafi dobrze dobrać zapach dla siebie. Pozostałe dobierają zapach na zasadzie przypadku, niejednokrotnie popełniając przy tym poważne błędy.

 

Przede wszystkim warto zorientować się w tym, w jakich formach dostępne są zapachy na rynku. Powszechnie stosowana nazwa „perfumy” dotyczy tylko niewielkiej części z nich. Znacznie powszechniejsze są wody perfumowane oraz wody toaletowe. Perfumy charakteryzują się najwyższym stężeniem olejków zapachowych, które kształtuje się na poziomie 15-30%. W przypadku wód perfumowanych wynosi ono 10-15%, zaś w przypadku wód toaletowych 5-10%. Zapachy o jeszcze niższym stężeniu olejków zapachowych, stosunkowo rzadko spotykane, to wody kolońskie (3-5%) oraz wody odświeżające (1-3%).

 

Niewiele kobiet posiada prawdziwe perfumy. Wszystko ze względu na ich wysoką cenę, znacznie wyższą od ceny wód toaletowych czy wód perfumowanych.

 

Warto poszerzyć także nieco swoją wiedzę o nutach zapachowych i sposobach, w jaki poszczególne zapachy rozwijają się na skórze w miarę upływu czasu. Dopiero staranne zgłębienie wszystkich tych zagadnień pozwoli nam z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jesteśmy w stanie dobrać dla siebie idealne perfumy czy też wodę toaletową.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.