Już dawno mamy za sobą czasy, w których powszechne było przekonanie, że zapach perfum jest niemęski. Dziś każdy zadbany mężczyzna ma swój ulubiony zapach. Wybór perfum dla mężczyzn dostępnych na rynku jest naprawdę szeroki, dlatego nawet najbardziej wymagający mogą znaleźć coś dla siebie.

Już w czasach starożytnych, kiedy wynaleziono perfumy, były one przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z racji stosunkowo wysokiej ceny perfum, używali ich przede wszystkim zamożni. Piękny zapach był wtedy jednym ze sposobów na podkreślenie wysokiego urodzenia.

Dopiero w XVIII w. rozpoczęła się produkcja perfum na skalę masową. Ich ceny spadły, a perfumy stały się znacznie szerzej dostępne. W użyciu pojawiły się wody kolońskie, z których wielu mężczyzn korzysta po dziś dzień.

W komponowaniu nowych mieszanek perfum dla mężczyzn przodowali przede wszystkim Francuzi. To właśnie z Francji wywodzi się większość powszechnie znanych perfum dla mężczyzn. Co ciekawe, początkowo przeważały zapachy uni-sex, dopiero w XIX w. zaczęto wytwarzać pierwsze zapachy specjalnie z myślą o mężczyznach. Dziś stanowią one ok. 30% wszystkich zapachów dostępnych na rynku, a ich udział ciągle wzrasta.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.