Perfumy na lato

09/05/2013

Lato zbliża się wielkimi krokami. Wiele kobiet przy tej okazji zmienia nie tylko swoją garderobę, ale i zapach, którego używa na co dzień. W myśl zasady, że perfumy to jeden z najważniejszych elementów naszego stroju, one również powinny przejść letnią metamorfozę.

Jakie zapachy powinnyśmy wybierać latem? O tej porze roku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się wszelkie lekkie, orzeźwiające zapachy. Trudno przypuszczać, że w upalny dzień ktokolwiek będzie czuł się dobrze, otoczony ciężkim zapachem piżma i mieszanki kwiatów.

Latem najlepiej sprawdzają się zapachy z nutami cytrusowymi. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się te z dodatkiem trawy cytrynowej, pomarańczy czy grapefruita. Dobrym wyborem będą też perfumy o zapachu zielonej herbaty. Jeśli wybieramy kwiatowe zapachy to wyłącznie te lekkie i nienachalne. Słodki zapach róż lepiej zarezerwować na przykład na chłodniejsze dni.

Należy pamiętać, że takie zasady doboru zapachów obowiązują tylko na co dzień. Na szczególne okazje i wieczorne wyjścia z powodzeniem możemy wybrać któryś z cięższych, bardziej zmysłowych zapachów. W każdym przypadku obowiązuje też zasada, że zapach powinien być dopasowany do naszej osobowości i indywidualnych upodobań.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz