Perfumy to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów bożonarodzeniowych. Warunek jest jeden – musimy wiedzieć, w jakich zapachach gustuje osoba, którą chcemy obdarować. W przeciwnym razie trudno spodziewać się, że nasz prezent rzeczywiście będzie trafiony.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każdy człowiek nieco inaczej odbiera określone zapachy. Perfumy w różny sposób rozwijają się na naszej skórze, przez co ten sam zapach może pachnieć zupełnie inaczej, zależnie od tego, jaka osoba ma go na sobie. Mając to na uwadze, nie powinniśmy kupować zapachów, które podobają się nam osobiście, licząc na to, że przypadną do gustu osobie, którą chcemy obdarować.

Zamiast tego dobrze jest zrobić mały rekonesans i zorientować się, jakich perfum do tej pory używała osoba, której chcemy sprawić prezent. Później mamy dwa wyjścia.

Najprostsze rozwiązanie to zakup kolejnej butelki tych samych perfum, których do tej pory używała dana osoba. W ten sposób możemy być spokojni o to, że zapach przypadnie jej do gustu. Możemy też pokusić się o poszukiwanie perfum, których nuty zapachowe będą zbliżone do starego zapachu. To spore wyzwanie, ale po konsultacjach z obsługą perfumerii z pewnością uda nam się mu podołać.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

1 Comment

  • Annaanka pisze:

    Nawet powiedziałabym, że to bożonarodzeniowy klasyk:)
    Zawsze łatwiej kupic jakieś eleganckie perfumy kobiecie czy nawet mężczyźnie, niż myśleć nad czymś innym, bardziej „wymagającym”. A prawda i taka, że my po prostu wszyscy lubimy perfumy.

Dodaj komentarz