Podkłady i fluidy to podstawowe kosmetyki, których na co dzień używa wiele kobiet. Ich najważniejszą rolą jest wygładzanie cery i wyrównywanie jej kolorytu, dzięki czemu skóra twarzy prezentuje się o wiele lepiej.

Wybór podkładów i fluidów dostępnych w sklepach jest naprawdę szeroki, przez co wiele kobiet ma problemy z wyborem odpowiedniego kosmetyku. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy ich porównywaniu?

Przede wszystkim na to, do jakiego rodzaju skóry są przeznaczone. Wyróżniamy podkłady do cery suchej, tłustej i mieszanej, a każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Kluczem do dobrania odpowiedniego podkładu jest więc właściwe określenie typu naszej cery.

Kolejny krok to wybór odpowiedniego odcienia. Podstawowy błąd, który popełnia wiele klientek drogerii to rozsmarowywanie próbki podkładu na wierzchu dłoni w celu oceny jego koloru. Tymczasem właściwy odcień podkładu uzyskamy dopiero po nałożeniu go na linię żuchwy. Jeśli po delikatnym wklepaniu fluid staje się niemal niewidoczny, oznacza to, że właściwie dobraliśmy jego odcień. Dobrze jest też poprosić o próbkę podkładu i w domu nałożyć go na twarz po to, by móc ocenić jego odcień w dziennym świetle.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz