Wybór kosmetyków dostępnych w drogeriach jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Zdecydowanie się na jeden konkretny nie jest proste, a gdy w grę wchodzi delikatna skóra dziecka, sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana.

 

Nie wolno nam polegać wyłącznie na opakowaniach, czy zapewnieniach producentów. Warto nauczyć się czytać skład kosmetyków, tak by mieć pewność, że te, które wybieramy dla swojego dziecka rzeczywiście będą mu służyły. Jakie składniki powinny znajdować się w kosmetykach przeznaczonych dla dzieci?

 

Przede wszystkim składniki zmiękczające i natłuszczające delikatną dziecięcą skórę. Należą do nich chociażby oliwa z oliwek, olej słonecznikowy oraz olej lniany.

 

W pielęgnacji dziecięcej skóry dużą rolę odgrywają również składniki łagodzące. W kosmetykach powinien znaleźć się panthenol i bisabolol. Jeśli dziecko nabawi się obtarć lub odparzeń, warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które w swoim składzie zawierają tlenek cynku.
Z racji tego, że skóra dziecka jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra dorosłego człowieka, najlepiej wybierać dla maluchów kosmetyki hipoalergiczne. W ten sposób znacznie zmniejszamy ryzyko pojawienia się podrażnień i uczulenia.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.

Previous Post
«
Next Post
»