Tłusta cera jest bardzo słabo ukrwiona. Jej charakterystyczna cecha to szarawy, ziemisty kolor. Osoby posiadające narzekają na to, że ich twarz się świeci nieprzyjemnie. Częściej pojawiają się na niej zaskórniki. Najbardziej przetłuszcza się ona w takich miejscach na naszej twarzy jak: środkowa część twarzy, czoło, nos oraz broda. Jej właściciele czy właścicielki nie są zbytnio z niej zadowoleni, chociaż skóra taka posiada też wiele zalet. Otóż jest ona mniej wrażliwa na czynniki zewnętrzne takie jak słońce, wiatr, ciepło, mróz czy wilgoć. Dużo później ulega ona procesowi starzenia się. U kobiet z tego typu cerą dużo później pojawiają się zmarszczki.
Tłusta skóra to prawdziwe wyzwanie dla jej właścicieli czy właścicielek. Wymaga ona większej uwagi i troski. Przede wszystkim należy ją regularnie oczyszczać. Najlepszymi preparatami kosmetycznymi są tutaj specjalne toniki przeznaczone dla cery tłustej. Są to kosmetyki o działaniu antybakteryjnym i odświeżającym.  Dobrze nadają się do tego celu także preparaty o konsystencji mleczka.
Do mycia twarzy o cerze tłustej, należy także używać określonych kosmetyków myjących i pielęgnujących. Są to specjalne żele bez zawartości mydła.
Na co dzień, należy używać także odpowiednich preparatów nawilżających (kremy czy emulsje). Powinny to być kremy z kwasami owocowymi, które nie tylko zapobiegają tworzeniu się zaskórników, ale także uelastyczniają gruby naskórek.
Warto także cerze tej co jakiś czas sprawić peeling ziołowy.
Przy makijażu powinno się zdecydowanie uważać na ciężkie podkłady, gdyż mogą one jedynie pogorszyć stan cery. Do maskowania widocznych defektów jak krostki czy przebarwienia, najlepiej używać odpowiednio dobranych korektorów.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz