O ile kobiety najczęściej posiadają w swojej kolekcji kilka, a nawet kilkanaście różnych butelek perfum, o tyle mężczyźni pozostają zazwyczaj wierni tylko jednemu zapachowi. Z czego to wynika? Która płeć ma lepsze podejście do tej kwestii?

Trudno jednoznacznie to ocenić, czy wydawać jakiekolwiek sądy w tej kwestii. Pewne jest jednak, że płeć piękna jest zdecydowanie bardziej wrażliwa na zapachy niż płeć brzydka. Chociaż większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, zapach jest jednym z najważniejszych kryteriów, które kobiety biorą pod uwagę przy wyborze konkretnego partnera.

Męskie przywiązanie do zapachu może więc okazać się bardzo cennym nawykiem. Kobiety wiążą w swojej głowie zapach perfum z konkretnym mężczyzną. Jeśli ten zmieniłby swój zapach na inny, kobiety mogłyby zupełnie zmienić swoje podejście do niego.

Gusta w kwestii doboru zapachów są bardzo zróżnicowane, trudno więc wskazać zapachy, które mogą nam zapewnić lepszą opinię w oczach płci pięknej niż inne. Wiadomo jednak, że panie preferują mocne, zdecydowane zapachy, znacznie odróżniające się od tych, których same używają. Zapachy unisex nie są więc najlepszym wyborem, jeśli chcemy wywrzeć szczególnie mocne wrażenie na konkretnej kobiecie.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

1 Comment

  • Annaanka pisze:

    Mój mężczyzna zdecydowanie zmienia perfumy:) Mniej wiecej wtedy, gdy powiem mu, że coś mi fajnie zapachniało z półki z testerami perfum męskich. Myślę, że nie ma czegoś takiego jak wierność perfumom.
    To jest kwestia psychologiczna .. że zmieniamy perfumy wtedy, gdy czujemy, że w tych drugich jesteśmy bardziej atrakcyjni dla partnera, płci przeciwnej ogólnie itd.

Dodaj komentarz