Wiosną i latem alergia uprzykrza życie wielu z nas. Zaczerwienione oczy z pewnością nie prezentują się estetycznie, a szczypanie i pieczenie nie poprawia nam humoru. Aby nie pogarszać sytuacji, powinniśmy starannie wybierać kosmetyki, których używamy w tym czasie. Jaki tusz do rzęs sprawdzi się najlepiej?

 

Najlepiej taki stworzony specjalnie z myślą o alergikach. Tego rodzaju produkty mają w swojej ofercie między innymi marki Avon i Clinique. Ich skład jest znacznie łagodniejszy od typowych tuszów, dzięki czemu nawet oczy ze skłonnością do podrażnień go tolerują.

 

Warto zrezygnować także z używania kosmetyków wodoodpornych. Ich zmywanie bywa kłopotliwe i często wymaga stosowania silniejszych kosmetyków do demakijażu, a to kolejny czynnik, który podrażnia oczy.

 

Rozwiązanie ostateczne to zupełne zrezygnowania z używania tuszu do rzęs. Zamiast tego można nałożyć na nie hennę, która doskonale je przyciemni. Jeśli zależy Ci na efekcie podkręcenia, możesz używać zalotki. Jeśli dasz oczom odpocząć, z pewnością będą prezentowały się znacznie lepiej i to nawet bez makijażu. Kiedy jesienią alergia minie, będziesz mogła powrócić do dawnych nawyków i kosmetyków, których używałaś do tej pory.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.