„Pomarańczowa skórka” to zmora wielu pań w bardzo różnym wieku.  Zanim jednak stała się ona dość kłopotliwym i napiętnowanym problemem (osoby z cellulitem patrzą na siebie jakby dotknął je bardzo widoczny defekt) niewiele pań się nim przejmowało. Dlaczego? Ponieważ zarówno ówczesne kanony piękna jak i mody sprzyjał skrzętnemu skrywaniu wielu niedoskonałości kobiecego ciała. Dzisiaj niestety jest zupełnie inaczej: skąpe stroje wiosenne czy letnie oraz wybitnie skąpe bikini oraz moda na piękną brązową, gładką i jędrną skórę wywołują ogromny dyskomfort u osób, które dotknął cellulit. Najczęściej pojawia się ona na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu.

Powstawaniu cellulitu sprzyja wiele różnych czynników. Jednym z nich jest dziedziczność. Inne przyczyny to: brak ruchu, zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa dieta.
Skuteczna walka z cellulitem polega przede wszystkim na w miarę regularnym uprawianiu różnego rodzaju aktywności fizycznej. Dlatego też jeśli tylko mamy taką możliwość: biegajmy, pływajmy, poświęćmy chociaż pięć minut dziennie na gimnastykę, jeźdźmy na rowerze.
Zadbajmy też o dietę bardziej bogatą w warzywa. Pijmy więcej wody ale niegazowanej! Nie zapomnijmy o rybach. Unikajmy tłustych potraw. Zastąpmy olej oliwą z oliwek lub pestek winogron. Unikajmy zbyt słonych potraw.
Aby skutecznie zwyciężyć w walce z cellulitem odstawmy na bok papierosy, kawę i alkohol.
Pomocne w walce z cellulitem mogą okazać się także specjalne kosmetyki przeznaczone do tego właśnie celu. Regularne wmasowywanie ich w zmienione miejsca przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają krążenie – tym samym pozbywamy się z ciała toksyn które sprzyjają cellulitowi.
Jak jeszcze możemy walczyć z cellulitem? Otóż prócz drogerii i aptek powinnyśmy w tym celu odwiedzić także salon kosmetyczny i skorzystać z takiego zabiegu jakim jest drenaż limfatyczny lub masaże.
Niekiedy możemy też pokusić się o specjalistyczny zabieg chirurgiczny jakim jest odsysanie tkanki tłuszczowej.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz