Większość kobiet potrafi jednym tchem wymienić zapachy swoich ulubionych perfum. W przypadku mężczyzn sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Owszem, panowie są w stanie stwierdzić, jakie zapachy się im podobają, a które nie trafiają w ich gusta, jednak wychwycenie konkretnych nut zapachowych czy rodzajów perfum zwykle przerasta ich możliwości. Czym w takim razie powinniśmy się kierować, wybierając zapach dla faceta?

Na pewno jego wiekiem. Młodsi mężczyźni wolą lżejsze zapachy, które są wyczuwalne, jednak nie wybijają się na pierwszy plan. Panowie w starszym wieku często wybierają bardziej intensywne, cięższe zapachy. Ważne jednak, by nie przesadzić – z pewnością każdy z nas choć raz miał okazję znaleźć się w odurzającej chmurze zapachu rozsiewanego przez dżentelmena starszej daty.

Warto zastanowić się również, jak często będą używane perfumy, które chcemy kupić. Jeśli mężczyzna będzie używał ich tylko przy szczególnych okazjach, można wybrać któryś z oryginalnych, charakterystycznych zapachów. Perfumy używane na co dzień powinny być zdecydowanie bardziej neutralne.

Duże znaczenie mają też osobiste upodobania. Dobrze jest wybrać się z mężczyzną do drogerii i podsunąć mu kilka próbek zapachów, tak by zorientować się, jakie nuty zapachowe najlepiej odpowiadają jego upodobaniom.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz

Previous Post
«