Wielu kobietom wydaje się, że na naprawdę skuteczne kosmetyki trzeba wydać fortunę. Nic bardziej mylnego. Istnieją proste sposoby na to, by zaoszczędzić na kosmetykach, jednocześnie nie rezygnując z pielęgnacji na najwyższym poziomie.

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że w najpopularniejszych, szeroko reklamowanych kosmetykach dużą część ceny stanowią środki przeznaczone na reklamę. Do tego dochodzą jeszcze koszty efektownego opakowania i promocji w prasie kobiecej. Tego rodzaju dodatkowe elementy, które w żaden sposób nie wpływają na jakość kosmetyku, ani jego skuteczność często stanowią aż kilkadziesiąt procent jego ostatecznej ceny. Co w takim razie powinniśmy zrobić, by uniknąć tych dodatkowych wydatków.

Warto przyjrzeć się bliżej ofercie mniej znanych, krajowych firm. Wiele z nich z pewnością jest w stanie nam zaoferować naprawdę skuteczne kosmetyki w atrakcyjnych cenach. Możemy spokojnie testować je wszystkie po kolei, nie obawiając się zbyt dużych wydatków.

Dobrym rozwiązaniem jest też samodzielne przygotowywanie kosmetyków w domu ze składników, które można nabyć w internecie. Stosując się do dołączonych receptur, uzyskamy bardzo dobre preparaty, a jednocześnie sporo oszczędzimy.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz

Next Post
»