Nic tak nie poprawia nastroju jak kostka dobrej czekolady. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że czekolada to świetny sposób nie tylko na poprawę samopoczucia, ale i wyglądu naszego ciała. Zabiegi czekoladowe z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością.

 

Podstawą przeprowadzenia zabiegu jest dokładne oczyszczenie skóry, zwykle przy wykorzystaniu peelingu z ziarnami kakaowca. W czasie zabiegu czekolada może być nakładana na różne części ciała. Można wykorzystać jej działalności spowalniające starzenie i zdecydować się na nałożenie czekoladowej maski na twarz, szyję i dekolt. Można też nałożyć masę czekoladową na całe ciało, aby dogłębnie ją odżywić.

 

Już sam zapach czekolady, który otula nas w czasie zabiegu, ma działanie relaksujące. Ten smakowity aromat pozwala zapomnieć o codziennych problemach i swobodnie wypoczywać.

 

Zabiegi czekoladowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla luksusowych ośrodków spa. Coraz częściej można znaleźć je także w ofercie zwykłych salonów kosmetycznych, co czyni je zdecydowanie bardziej przystępnymi. Ich cena waha się od 100 do 200 zł, nie jest wiec zbytnio wygórowana. Przy najbliższej okazji warto zorientować się, gdzie znajduje się taki salon i zapisać się choć na jedną sesję.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Comments are closed.