Zimą nasze dłonie bardzo często są przesuszone. To skutek niewłaściwej troski i braku pielęgnacji. Jeśli zbyt długo będziemy je zaniedbywać, zmiany mogą stać się bardzo głębokie.

Podstawą zimowej pielęgnacji dłoni jest noszenie rękawiczek. Należy zakładać je zawsze wtedy, gdy wychodzimy na zewnątrz, bez względu na to, czy idziemy na długi spacer, czy musimy tylko podejść do samochodu. Rękawiczki stanowią barierę ochronną, zabezpieczającą nasze dłonie przed bezpośrednim oddziaływaniem mrozu.

W pielęgnacji skóry dłoni bardzo istotną rolę odgrywa także stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego. Najlepiej jeśli krem będzie przeznaczony do używania go właśnie zimą. Jeśli nie znajdziemy takiej informacji na opakowaniu, warto sprawdzić skład kosmetyku. Dobry krem na zimę powinien zawierać w swoim składzie tłuszcze, na przykład glicerynę, które zabezpieczą skórę przed odwodnieniem.

Jeśli mamy czas i możliwości, by odwiedzić kosmetyczkę, warto zapisać się na zabieg parafinowy na dłonie. Ta krótka terapia jest w stanie doraźnie poprawić stan skóry i sprawić, że stanie się nawilżona i wyraźnie gładsza. Stosowany raz na miesiąc pozwoli naszym dłoniom przeżyć zimę bez szwanku.

 

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz