Zimą delikatna skóra dziecka wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Poddawana działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, czy mróz jest szczególnie podatna na podrażnienia. Nie oznacza to, że maluch w ogóle nie powinien przebywać na świeżym powietrzu. Wystarczy, że zaopatrzymy się w kosmetyki, które skutecznie zabezpieczą jego skórę.

Najważniejszy z nich jest krem do twarzy. Zwróćmy uwagę, by był to kosmetyk stworzony specjalnie z myślą o dzieciach. Powinien mieć działanie natłuszczające, a jednocześnie zabezpieczać delikatną skórę dziecka przed wysuszeniem. Wybór tego rodzaju kosmetyków dostępnych na rynku jest bardzo szeroki. Niektóre z nich można stosować już od pierwszego dnia życia dziecka, co znacznie ułatwia życie mamom dzieci urodzonych zimą.

Pamiętajmy też o zabezpieczeniu ust dziecka. Najlepiej wykorzystać w tym celu bezzapachowy, nietoksyczny sztyft do ust, który szybko się wchłania. W ten sposób unikniemy ryzyka zlizania kosmetyku przez dziecko.

Ochronne kosmetyki nakładamy na twarz dziecka mniej więcej 15 minut przed wyjściem z domu. Taki czas wystarczy, by krem czy balsam zaczęły działać. Pokrywamy nimi całą twarz dziecka, a także uszy, o których wiele mam niestety zapomina.

Podziel się na:
  • Digg
  • Facebook
  • MySpace
  • Poleć
  • Wykop

Dodaj komentarz